Victorie la scor de neprezentare pentru FCU Craiova in deplasarea de la Medias.

0
251

FCU Craiova continua parcursul bun iar la Medias a fost o simpla normalitate . Stiinta a deschis scorul in minutul 8 .. Baeten a centrat iar Compagno cu latul a inscris in poarta lui Bumbar.

Pana la pauza au mai fost ocazii de a inscrie dar la cabine Stiinta a mers doar cu un gol diferenta.

In minutul 55 a venit randul lui Radu Negru sa inscrie dupa o actiune prelungita a Stiintei .

Gaz Metan nu a putut să tragă în acest meci niciun șut pe spațiul porții, iar Claudiu Bălan a înscris pentru Universitatea golul de 3-0, min 68, din lovitură de la 11 metri.

Pentru Știința urmează partida cu Rapid, iar pe stadionul din Craiova sunt așteptați la acest meci câți mai mulți suporteri ai Stiintei.

Gaz Metan: Bumbar – Maxim, Kanda, Matricardi, Țala – Junior, Iancu – Șteau, Harfaș, Costea – Gașpar

Rezerve: Grosz, Mathaus, Avram, Câmpean, Covaci, Domșa, Ursu, Noian
Antrenor: Flavius Boroncoi

FCU Craiova: R. Popa – R. Negru, Kovacici, Diallo, Huyghebaert – Baeten, Asamoah, Albu, Van Durmen – Cl. Bălan, Compagno
Rezerve: Mogoșanu, Paramatti, Blidar, Bușu, Pop, Marquet, Bauza, Ondaan, Sidibe
Antrenor: Nicolo Napoli

”Băieţii au ascultat de mine, au făcut un meci… un meci foarte bun şi au avut posesie de minge. Am urcat sus cu trei puncte.
Mergem acasă şi ne aşteaptă un meci dificil cu Rapid. Toţi avem meciuri grele. Avem două meciuri foarte grele, dar noi mergem, intrăm în teren ca să câştigăm meciul.

La fel facem cu Rapid şi Sepsi. A făcut un meci foarte bun Gaz Metan. Băieţii au alergat, au încercat faza ofensivă. Îi felicit că au făcut un meci bun.

E foarte dificil aici, în România. De mulţi ani sunt aici. Se întâmplă mereu la fel. Echipe care se retrag din campionat, rămân fără bani, nu e bine.

Sunt fotbalişti care îşi fac meseria foarte bine, au nevoie de un fond salarial, băgat când se începe campionatul, toate echipele să bage fond salarial pentru an şi se poate face un campionat foarte bun”, a declarat Nicolo Napoli.

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.