Volei Masculin : Craiova incearca „Remontada” pe malul Dunarii in Cupa Romaniei

0
503
SCM U Craiova - Echipa de Volei Masculin
SCM U Craiova – Echipa de Volei Masculin

Conform Sportul Doljean Campioana României la volei masculin, joacă miercuri, de la ora 17:30, în faţa formației Arcada Galați, în returul semifinalelor Cupei Romaniei.

Gălățenii au produs surpriza în prima manşă şi au reuşit să se impună în Bănie , scor 3-1. Trupa lui Dănuț Pascu nu se mai poate califica direct în finala competiției, dar poate împinge meciul în setul de aur. În cazul în care Craiova învinge cu scorul de 3-0 sau 3-1 se ajunge la setul decisiv, la oricare alt rezultat Arcada Galați va juca finala Cupei Romaniei.

În tur: S.C.M. „U” CRAIOVA – C.S. ARCADA GALAŢI 1-3 (27-29, 25-22, 26-28, 21-25)

Partida de la Galați va fi arbitrată de o brigadă formată din Alin Mateizer (Ploiești)/ Benone Vișan (București) și va putea fi urmărită pe DIGISPORT 4 .

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.