Volei : SCM Craiova se impune pe terenul lui Dinamo Bucuresti ..

0
64

Divizia A 1 la volei masculin a ajuns la etapa cu numarul 13.
SCM Craiova câștiga cu 3-2 meciul jucat vineri seara, pe terenul lui Dinamo București, în etapa cu numărul 13 din Divizia A 1 la volei masculin.

Gazdele au câștigat primul set al partidei cu 25-18. SCM Craiova a intors meciul cu două seturi de castigate și au întors scorul pe tabela de marcaj (25-19 și 25-16).

Dinamo Bucuresti a castigat al patrulea set cu o diferenta de 5 puncte si a trimis meciul în setul decisiv.

În setul cinci, Dinamo a condus cu 12-9 și a avut minge de meci la 14-13, dar de acolo SCM Craiova a câștigat trei mingi consecutiv.

Astfel ca SCM Craiova se impune in fata echipei Dinamo Bucuresti ..
Dinamo București – SCM Craiova 2-3 (25-18, 19-25, 16-25, 25-20, 14-16)

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.