Volei : SCM Craiova trece pe primul loc ! SCM Craiova castiga meciul de la Zalau..

0
122

Volei : SCM Craiova trece pe primul loc ! SCM Craiova castiga meciul de la Zalau.. 1Voleibalistii de la SCM Craiova s-au impus pe terenul rivalei din Zalau cu scorul de 3-1, miercuri sera, in etapa a doua din play-off-ul Diviziei A 1. SCM Craiova a urcat pe primul loc in clasament.

Jucatorii lui Danut Pascu au castigat primul set al partidei cu 25-18, iar gazdele au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj,25-19. Setul trei a fost unul echilibrat, castigat in prelungiri de echipa craioveana (26-24). Setul 4 a fost al echipei SCM Craiova , elevii antrenati de Danut Pascu s-au impus cu 25-12 !

A.C.S.V.M. ZALAU – SCM CRAIOVA 1-3 (18-25, 25-19, 24-26, 12-25)

SCM Craiova intalneste in runda urmatoare pe teren propriu, sambata, de la ora 18.00, in Polivalenta, in compania celor de la Steaua Bucuresti.