Volei : SCM Craiova pierde duelul cu Rapid Bucuresti

0
150

Echipa de volei masculin SCM Craiova a pierdut cu scorul de 3-0 meciul disputat din sala „Ion Constantinescu”, în compania formației Rapid București. Partida a contat pentru ultima etapă din sezonul regulat al Diviziei A1.

Primul set a fost castigat de oaspeti cu 4 puncte diferenta astfel ca scorul a fost 25-21. Setul al doilea a fost unul nebun, Rapid a condus în permanență la 3-4 puncte diferență, SCM Craiova a revenit și au împins setul în prelungiri. SCM Craiova a avut două mingi de set, însă giuleștenii au făcut 2-0 la seturi cu scorul 30-28.
Setul al treilea a fost și ultimul al disputei. Rapid Bucuresti a castigat cu scorul 25-23.

SCM Craiova termină sezonul regulat pe locul 5. Săptămâna viitoare începe play-off-ul
SCM Craiova termină prima parte a campionatului pe locul 5 și va întâlni în prima fază din a doua parte a campionatului pe Dinamo București (locul 4 la finalul sezonului regulat) pentru un loc în semifinalele campionatului.

Se va juca după sistemul cel mai bun din trei meciuri, primul la București.

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.