Fotbal : Corvinul este prima finalistă din Cupa României, după ce a învins-o pe FC Voluntari, scor 3-1.

0
243

Corvinul este prima finalistă din Cupa României, după ce a învins-o pe FC Voluntari, scor 3-1. Partida a stârnit un interes uriaș în rândul suporterilor. Aproximativ 12.000 de oameni au fost în tribunele stadionului „Michael Klein”.

În cea de-a doua semifinală, Oțelul o va întâlni pe U Cluj, joi, de la ora 20.30.
Corvinul a deschis scorul, în minutul 20. Mingea a ajuns după un corner la Manolache, care a marcat fără nicio problemă.

Daniel Florea a marcat golul egalizator, după 13 minute, cu o lovitură de cap din 10 metri, după ce Lefter, portarul hunedorenilor a greșit.

În repriza a doua jucătorii lui Florin Maxim s-au dezlănțuit. În minutul 61, Neacșa l-a surprins pe Vâlceanu care a văzut târziu mingea. Coman a marcat și el pentru 3-1, după ce a preluat bine și l-a driblat pe portar.

Corvinul Hunedoara – Voluntari, echipele de start
Corvinul: Lefter – Iacob, Lică, Manolache, Velisar – Neacșa, Bradu, Hrezdac, Lupu, D. Pîrvulescu – M. Coman
Rezerve: Blaga, Nicolae, Pop, Predică, Ion, Chindriș, Herghelegiu, Mitran, Câmpan
Anternor: Florin Maxim

FC Voluntari: Vâlceanu – Droppa, Paz, Turda, Roemer – Carnat, Cascini, Răduț – Ciobanu, Florea, Popescu
Rezerve: Fernandez, Chilili, Lambrinoc, Voican, Lopes, Cocian, Dima, Merloi, Munteanu
Antrenor: Florin Pîrvu

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.