Handbal : CSM Bucureşti se impune in confruntarea cu SCM Craiova. Arbitrii au avut un rol important ..

0
288

SCM Craiova a avut un start excelent in partida din aceasta seara din Polivalenta. Fara golghetera Krpez Slezak, SCM Craiova s-a desprins la un moment dat în prima repriză la 4 goluri, scor 15-11.
Atunci au intervenit arbitrii si au avut cateva decizii favorabile oaspetelor.
Două eliminări pe final de repriză au fost însă suficiente pentru ca la pauză să fie egalitate pe tabelă: 17-17.

În partea secundă, SCM Craiova n-a marcat în primele 8 minute, iar CSM Bucuresti a început desprinderea, prima dată la 20-17.
Arbitrii si-au intrat apoi in rol iar CSM Bucuresti au avut şi 7 goluri avans, 32-25.
Cu peste 1500 de spectatori in tribuna, SCM Craiova a incercat sa revina dar iarasi au fost unele decizii favorabile oaspetelor..
CSM Craiova se impune cu 35-31 dar jocul lor a lasat de dorit..

SCM Craiova: De Paula (7 intervenţii), Curmenţ (3 intervenţii) – Milosavljevic 9 goluri, Paşcan 7, Mugosa 6, Malovic 5, Jipa 2, Cace 1, Milic 1, Vâlcan, Bojicic, Colac.

CSM Bucureşti: Davidsen (2 intervenţii), Erikssen (6 intervenţii) – Neagu 9 goluri, Ingstad 6, Dindiligan 5, Arntzen 4, Zaadi 3, Nikolic 2, Flippes 2, Kobylinska 2, Ostergard 1, Mihai 1, Rotaru, Pintea.

La interviuri după meci a fost prezenti: Florentina Stanciu, Dejana Milosavljević si. Adi Vasile.

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.