Handbal : Debut perfect pentru SCM Craiova in 2024!

1
256

Primul tur al Cupei Romaniei la handbal feminin a inceput de vineri iar azi SCM Craiova a intalnit in deplasare CSU Timișoara.

Meciul a fost dominat de echipa craioveana care nu a avut nici o emotie in privinta scorului.

Primele 30 de minute ale jocului au fost ceva mai echilibrate, iar SCM Craiova nu a forțat aproape deloc. 14-11 a fost scorul la pauză.

Repriza secunda a avut un alt registru. SCM Craiova a accelerat si au reusit sa se distanteze pe tabela. Gazdele nu au mai avut vreo șansă, iar partida s-a încheiat la o diferență de 14 goluri în favoarea echipei SCM Craiova.

SCM Craiova are un debut perfect in noul astfel ca rezultatul final a fost CSU UVT TIMIȘOARA – SCM CRAIOVA 17-31.

In urma acestui succes, SCM Craiova se califica în turul secund al Cupei.
Pentru SCM Craiova va urma primul meci din campionat în anul 2024, în deplasare la Baia Mare. Partida este programată pe 13 ianuarie, de la ora 17.30.

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.